Jak wygląda wizyta

Pierwsza wizyta w naszym gabinecie trwa około 1 godziny i rozpoczyna się dokładnym wywiadem w trakcie którego terapeuta zbiera informacje o dolegliwościach/ problemach z jakimi zgłasza się pacjent. Na podstawie wielu pytań dotyczących zachowania się obecnych dolegliwości jak i epizodów z przeszłości terapeuta stawia wstępną diagnozę.

Kolejnym etapem jest ocena postawy ciała, demonstracja pozycji bólowych, badanie manualne danego obszaru ciała- oraz w razie potrzeby dodatkowe testy wykluczające przeciwwskazania do terapii. Ostatnim etapem pierwszej wizyty jest krótka terapia ukierunkowana na zmniejszenie dolegliwości bólowych lub na zrealizowanie celu postawionego wspólnie przez terapeutę i pacjenta w trakcie wizyty. Kolejną wizytę ponownie rozpoczyna wywiad, jednak tym razem znacznie krótszy i dotyczący zachowania się objawów pacjenta po pierwszej terapii. Docelowo na drugim spotkaniu stosowane jest już więcej technik terapeutycznych.

Jak się przygotować do pierwszej wizyty?

  • Zabierz ze sobą wygodny strój, zapewniający terapeucie dostęp do okolicy bolesnej, np. kręgosłupa, biodra- najlepiej krótkie spodenki i wygodną bluzkę.

  • Jeśli posiadasz zabierz ze sobą aktualne wyniki badań (RTG, MRI), podczas wywiadu fizjoterapeuta zapyta Cię o nie.

  • W dniu wizyty w miarę możliwości nie zażywaj środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, które mogą zmienić obraz Twoich dolegliwości

 

REGULAMIN WIZYT W GABINECIE POJDA REHABILITACJA&FIZJOTERAPIA

  1. Pacjent umawia się na wizytę rehabilitacyjną telefonicznie pod numerem 504128324, 32 7233043 lub osobiście w rejestracji
  2. Rejestracja dzień przed każdą wizytą wysyła przypomnienie SMS o wizycie w gabinecie.
  3. Ustalona godzina jest godziną ROZPOCZĘCIA zabiegów w gabinecie.
  4. W przypadku spóźnienia pacjenta, zabiegi na które pacjent się spóźnił zostaną skrócone o czas spóźnienia.
  5. Obowiązkiem pacjenta jest poinformowanie rejestracji Pojda Rehabilitacja &Fizjoterapia o odwołaniu wizyty najpóźniej do godziny 9 danego dnia. Jeżeli wizyta nie zostanie odwołana w terminie pacjent jest zobowiązany pokryć niezwłocznie koszt wizyty.
  6. Pacjent zgłaszając się na umówiony termin zabiegów informuje rejestrację oraz reguluje należność PRZED WYKONANIEM ZABIEGU wg cennika dostępnego na stronie pojdarehabilitacja.pl lub w rejestracji.
X-DREAM.pl