Jak wygląda wizyta

Pierwsza wizyta w naszym gabinecie trwa około 1 godziny i rozpoczyna się dokładnym wywiadem w trakcie którego terapeuta zbiera informacje o dolegliwościach/ problemach z jakimi zgłasza się pacjent. Na podstawie wielu pytań dotyczących zachowania się obecnych dolegliwości jak i epizodów z przeszłości terapeuta stawia wstępną diagnozę.

Kolejnym etapem jest ocena postawy ciała, demonstracja pozycji bólowych, badanie manualne danego obszaru ciała- oraz w razie potrzeby dodatkowe testy wykluczające przeciwwskazania do terapii. Ostatnim etapem pierwszej wizyty jest krótka terapia ukierunkowana na zmniejszenie dolegliwości bólowych lub na zrealizowanie celu postawionego wspólnie przez terapeutę i pacjenta w trakcie wizyty. Kolejną wizytę ponownie rozpoczyna wywiad, jednak tym razem znacznie krótszy i dotyczący zachowania się objawów pacjenta po pierwszej terapii. Docelowo na drugim spotkaniu stosowane jest już więcej technik terapeutycznych.

Jak się przygotować do pierwszej wizyty?

  • Zabierz ze sobą wygodny strój, zapewniający terapeucie dostęp do okolicy bolesnej, np. kręgosłupa, biodra- najlepiej krótkie spodenki i wygodną bluzkę.
  • Jeśli posiadasz zabierz ze sobą aktualne wyniki badań (RTG, MRI), podczas wywiadu fizjoterapeuta zapyta Cię o nie.
  • W dniu wizyty w miarę możliwości nie zażywaj środków przeciwbólowych, przeciwzapalnych, które mogą zmienić obraz Twoich dolegliwości.